Facebook

O mne

Moje meno je Martin a pracujem v Scream Tattoo a piercing štúdiu ako tatér a piercer.Tetovaniu sa venujem od roku 1998.Štúdio funguje od roku 2000 a nachádza sa v centre Žiliny na Mariánskom námestí (klikni na mapku mesta v úvode stránky). V štúdiu pracujem sám.

Tetovanie robím len trvalé, tj. na celý život, preto si treba dobre rozmyslieť, čo si dá človek urobiť. Originálne tetovanie by malo hlavne symbolizovať osobnosť každého človeka. Katalógy, obrázky a ďalšie alternatívy pri výbere tetovania by mali byť len približnou predlohou a inšpiráciou štýlu, alebo motívu, ktorý by ste chceli mať na svojom tele zobrazený. Vždy je lepšie vytvoriť si vlastnou kreativitou svoj motív a nekopírovať to, čo už nosí niekto iný.

V mojom štúdiu ponúkam vytvorenie motívu vo forme vlastnej tvorby, tzn., že moje designy nikde inde nenájdete. Takisto si každý jedinec môže priniesť svoj vlastný motív alebo resp. príbuzný, ktorý môžeme ešte spoločnými silami a fantáziou zaujímavo dotvoriť a rozvinúť. V mojom štúdiu je na prvom mieste individuálny prístup k zákazníkovi, tzn. realizácia vlastnej predstavy. Nesnažím sa vnucovať len svoj názor, ale vyriešiť a realizovať individuálnu predstavu človeka a preniesť ju na telo. Preto je veľmi dôležitá obojstranná komunikácia.

Robím čierne a čiernobiele tetovania, ale pracujem takisto aj s farbou. Neorientujem sa na jeden štýl, ale moja paleta a spektrum ponuky a fantázie je široké. Ponuka sa rozvíja od ornamentov, cez japonské motívy až po fantasy art a realistické portréty, s použitím viacerých odtieňov farieb. Ukážky mojej práce nájdete v zložke pod názvom Galleria.  

V štúdiu takisto ponúkam prekrývanie starých neprofesionálne vyrobených tetovaní. Treba si však uvedomiť, že tetovanie je zásah do organizmu a môže narušiť zdravie človeka. Takže v konečnom dôsledku zdravým rozumom šetrite len svoje peniaze. Čo sa týka prekrývania starých tetovaní, najlepšie sa prekrývajú práve farebnými tetovaniami. Samozrejme, je potrebné počítať s tým, že staré tetovanie je potrebné prekryť viacnásobne väčším, preto si treba veľmi dobre premyslieť, či je rozumné podstúpiť síce lacnejšiu formu, to je v neprofesionálnych podmienkach, s rizikom zanesenia infekcie (hepatitída C), použitím nesterilných nástrojov a farieb. V Scream Tattoo a piercing štúdiu sa snažím robiť prácu na profesionálnej úrovni, takže všetky nástroje a príslušenstvo sú sterilne balené v ochrannej fólii. Ihly na piercing sa používajú jednorázovo.

Okrem tetovania robím aj piercing, predávam piercingové náušnice (podľa potreby aj na objednávku z katalógu) a zároveň ich aj aplikujem na ľubovoľné miesto na tele. Čo sa týka materiálu, používam náušnice z titánu, bioplastu, dreva, silikónu, býčieho rohu kosti alebo špeciálneho skla. Tieto materiály telo prijíma najlepšie, pretože neobsahujú žiadne dráždivé prvky, ktoré môžu telu škodiť. To znamená, že chirurgická oceľ, striebro a iná lacná bižutéria obsahujú zložky, ktoré spôsobujú alergickú reakciu. Prejavuje sa dlhodobým  hojením piercingu v tele a následným zahnisaním a vytlačením náušnice z tela (napr. chirurgická oceľ obsahuje prímesy niklu, ktoré spôsobujú alergickú reakciu). Takisto sa horšie hoja piercingy, ktoré sú kombinované so striebrom. Práve preto, aby s čerstvo prepichnutým piercingom nebol žiaden problém s hojením, tak používam pri práci len kvalitné materiály, ktoré som spomenul na začiatku. Na výber mám veľký sortiment ponúkaného tovaru.

Pre starostlivosť o tetovanie a piercing je možné v štúdiu zakúpiť rôzne krémy a spraye s dezinfekciou, hojivým účinkom a ochranou.

Keď sa rozhodnete pre tetovanie, piercing, prípadne Vás zaujímajú informácie podobného charakteru, navštívte priamo Scream Tattoo a piercing štúdio.

                                                                                                                  S pozdravom Martin